• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

NUTITELEFONID JA NENDE LÜHENDID – MIDA TÄHENDAB NFC, VoLTE, Dual Sim?

NUTITELEFONID JA NENDE LÜHENDID – MIDA TÄHENDAB NFC, VoLTE, Dual Sim? Nutitelefon
16.02.2020

Tänapäeva tehnoloogia areneb meeletu kiirusega, ning sellega kursis olla võib olla päris keerukas. Loomulikult, kui igapäevaselt uurite ja teete endale uued terminid selgeks, siis saate aru, mis mida tähendab ja miks see vajalik on. Nutitelefonid lähevad järjest keerukamaks ja funktsioone tekib pidevalt juurde. Loomulikult on tavaliste kasutajate jaoks lahti seletatud ja lihtsasti kirjutatud, mis mida tähendab. Järgnevalt proovime ülevaate saada populaarsetest lühenditest, mis need tähendavad ning millega seotud on.

Dual Sim - selle lühendiga ilmselt väga palju probleeme ei ole ja see on kõigile arusaadav, mis see tähendab. Lühidalt öeldes on võimalik ühte telefoni kasutada kahe erineva SIM-kaardiga. See tähendab seda, et teil on kaks erinevat numbrit ja vajadusel ka kaks erinevat teenuse pakkujat. Näiteks P30 Pro 128GB on inimeste seas ääretult populaarne tänu oma SIM kaardi võimekusele. Osadel telefonidel on võimekus ka nii öelda virtuaalsele SIM kaardile, ehk telefoni füüsiliselt kaarti sisse ei pea panema, kuid saab kasutada kahte erinevat numbrit. Kindlasti tekib küsimus, et miks on vajadus kahele SIM-kaardile. Kõige lihtsama näitena saab välja tuua töö- ja personaalse telefoni numbri eraldi hoidmine. Kui teil on selline võimalus, et peale tööpäeva ei ole kohustust töökõnesid vastu võtta, saate mugavalt oma "töötelefoni" välja lülitada. Samuti võib see kasuks tulla, kui ühe teenuse pakkuja käest saate hea pakkumise kõnedele ja sõnumitele ning teiselt pakkujalt näiteks ääretult hea interneti pakkumise.

NFC - pikemalt lahti kirjutatuna on see termin Near Field Communication ehk lähiväljaside. Selleks, et selline raadioside oleks võimalik on telefoni sisse ehitatud eriline kiip, mis ei tarbi praktiliselt voolu, kuid annab juurde funktsionaalsust. Levimine on parimal juhul mõni sentimeeter ja see on turvalisuse huvides taotluslikult nii tehtud. Võrdluseks võime tuua bluetoothi, mille raadius on ligemale 10m. NFC võimalused on väga laiad ning näiteks on võimalik jagada fotosi, tasuda piletite eest, avada uksi, vahetada visiitkaarte ja avada erinevaid rakendusi. Võimalusi on rohkem, kuid kõiki neid ülesse lugedes oleks tegemist praktiliselt lõputu nimekirjaga. Igapäevasest kasutusest leiab järjest rohkem kasutust näiteks BV6100 või sarnaste omadustega telefoniga maksmine toidupoes. Väikeste ostude puhul on valitud kauplustes võimalik tasuda sarnaselt viipemakse kaardile ka telefoniga. Tulevikus on plaan lisada ka erinevad kliendikaarte ja muid kaarte, et muuta kogu protsessi mugavamaks ning jääb ära vajadus kaasas kanda erinevaid kaarte.

VoLTE - ehk Voice over Long Term Evolution on uus ja kiire lahendus, kuidas üle 4G võrgu teostada kõnesid. Eeliseks on see, et kõnede kvaliteet paraneb märkimisväärselt. Suurima plussina tasub ära märkida selle, et heli muutub loomulikumaks, kuna helide vahemik on suurem ja ei teki kunstlikke helisid. Tänu VoLTE-le on näiteks võimalik teostada kõrge kvaliteediga videokõnesi, kuna tegemist on üle 4G võrgu töötava lahendusega ei teki ka nii öelda hakkimist. Tänapäeval toetavad praktiliselt kõik nutitelefonid seda ja probleeme esineda ei tohiks. Kuna tegemist on veel suhteliselt uue lahendusega, siis toimub igapäevaselt selle arendamine ja paremaks muutmine, kuid toimiv lahendus on juba saadaval.

Põnevaid nutitelefonide funktsioone saad avastada edasi meie e-poes