• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

MOBIILTELEFONID JA NENDE TÄHTSAMAD NÄITAJAD

MOBIILTELEFONID JA NENDE TÄHTSAMAD NÄITAJAD TELEFON
28.10.2019

Mobiiltelefonid on tänapäeval kui märgistajad. Meil kõigil on olemas üks number, mille järgi meid ära tuntakse ning millele helistatakse kui meid vaja on. Mobiiltelefon on igapäevaseks eluks vajalik mitte ainult kõnede tegemiseks vaid ka töötamiseks, vaba aja veetmiseks ning maailmaga kursis olemiseks. Kui aga mõtlema hakata uue telefoni peale siis valikuid on meeletult. Kas osta populaarne Apple või minna Samsungi, Huawei või Xiamo poole? Kõik oleneb isiklikest kogemustest ning vajadustest. Nimi, ei ole telefoni juures kõige tähtsamaks aspektiks - telefoni näitajad on need, mille järgi tuleks uut telefoni vaadata.

 

Mobiiltelefonide näitajad

Iga telefon on erinev ning enne ostmist tuleks iseendaga koosolek maha pidada ning aru saada, mida te isiklikult telefonilt ootate.

         1. Esimese asjana tuleks ära valida operatsioonisüsteem: Android või iOS (Apple). Kui teil on kodus juba iOS tooted ees siis on kõige parem idee ka jätkata samade toodetega. Kui aga valida kahe süsteemi vahelt tuleks uurida nende erinevustest lähemalt:

Android telefonid toetavad Googlega koostööd, väga mugavalt saab kasutada Gmaili, Google Maps'i, Google Doc's jms. Üldiselt on Androidi telefonid odavamad ning saadaval on paljusid rakendusi kuigi on tulnud ette probleeme kus teatud rakendust ei ole olemas Android telefonidele. Android telefonide aku kestab rohkem ning need telefonid on võimelised näitama ligikaudset telefoni eluiga ilma laadimiseta. Lisaks on uuemad Android telefonid tulnud välja juhtmevaba laadimisega ning vanast ajast on neile juba teada kiirlaadijad.

Apple e. iOS telefonid on populaarsemad rakenduste arendajatele, mistõttu võib sealt leida uuemaid ning huvitavamaid rakendusi. Samas on teada, et iOS kaardid (Maps) ei ole sama mugavad kasutada kui Google omad Android telefonidel. Apple telefonide aku eluiga on lühem kui Androididel kuid uuemad telefonid pakuvad sarnaseid kiirlaadimis või juhtmevaba laadimisvõimalusi.

Lõppkokkuvõttes Android või iOS on vägagi isiklik valik, mille tuleks telefoni ostes esimese asjana ära valida.

        2. RAM. RAM näitab ära kui palju vaba ruumi telefonis on. Mida rohkem ruumi teile vaja on (rakendused, failid, pildid, muusika), seda suurema mäluga telefoni peaks muretsema. 

        3. Kaamera. Iga aastaga lähevad mobiiltelefonide kaamerad paremaks ning paremaks. Kui momentide jäädvustamine on teile oluline, siis tuleks pilk peale heita ka just kaamerale. Kuna megapikslid ei ole ainuke näitaja hea kaamera puhul siis soovi korral on hea mõte ka sellega lähemalt tutvuda. 

        4. Aku kestvus. Telefoniga, mille aku saab vähem kui päevaga läbi ei ole midagi teha, muidugi võib juurde soetada akupanga kuid müügil on ka telefone, mille akud püsivad kenasti mitu päeva. Telefoni soetades tuleks vaadata aku püsivust paberitelt ning lisaks uurida internetist telefoni kasutajatelt, kui kaua aku tegelikult püsib. Aku kulub mobiiltelefoni kasutades ehk mida rohkem rakendusi on lahti, mida rohkem kasutatakse näiteks bluetoothi, GPSi, seda kiiremini kulub ka aku. 

        5. Telefoni tugevus. Klaasist telefonid on haprad kuid internetis ringi liikudes võib leida telefone, mille klaas on tugevam kui teiste oma. Kindlasti tuleks aga uuele telefonile muretseda ümbris ning kaitseklaas. Telefoni hoides püsib ta kauem tervena ning ümbriseid vahetades ei tüdine ka telefonist nii kiiresti ära. 

 

Kokkuvõttes tuleb enne uue telefoni ostmist palju asju läbi mõelda. Kuna mobiiltelefonid on meie elus nii tähtsas kohas, siis selle jaoks tuleb võtta aega ning õige otsus langetada alles peale väikest uurimistööd. Erinevaid mobiiltelefone, nii Android kui ka iOS süsteemidega on võimalik soetada meie e-poest!