• Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 0 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

AKUPANK AITAB ALATI AKUD TÄIS HOIDA

AKUPANK AITAB ALATI AKUD TÄIS HOIDA AKUPANK
23.01.2020

Telefonid ning muud digivahendid, need on meil igapäevaselt kaasas. Tänapäeval lähevad vaid vähesed ilma telefonita uksest välja ning lisaks on meie randmetel erinevad aktiivsusmonitorid ja kellad, mis vajavad laadimist. Kuna aga tänapäeva telefonid peavad tegema nii palju, siis saab nende aku ka väga kiiresti tühjaks, mis võib olla väga ebamugav. Selle tõttu on üha rohkem inimesi kasutamas akupankasid. Akupank on kaasaskantav energiaallikas, millest saab laadida väikeelektroonikat juhul kui erinevad seadmed vajavad laadimist.

 

Mis on akupank ning akupanga tähtsad näitajad

Akupangad on mõeldud energia hoidmiseks ning selle kasutamiseks just siis kui seda vaja on. Akupangad, millega laetakse põhiliselt telefone kasutavad USB pistikut. Lisaks telefonidele saab akupangaga laadida ka kõiki muid seadmeid, millel on USB otsik. Akupangad ei ole ise täis energiat vaid neid tuleb laadida, mistõttu tuleb ka jälgida kuna see tühjaks saab hoidmaks ära juhtumeid, kus oleks vaja seadet laadida kuid akupank on tühi.

mAh - vooluhulga võimsus. Mida suurem on antud näitaja seda rohkem energiat suudab akupank hoida. Alati tuleb aga meeles pidada, et akupangal on ka energiakadu ehk ükski akupank ei anna 100% enda võimsusest. Näiteks 20 000 mAh akupangaga saab enda telefoni, mille aku on 2000 mAh'd laadida umbes seitse kaheksa korda, mitte kümme. Valimaks akupanka tuleb vaadata enda seadmete võimsust ning valida akupank, mis suudab vajaliku seadme täis laadida. Mida võimsam akupank, seda suurem ta ka on, mistõttu tuleb mõelda ka enda mugavusele ning vabale ruumile. 

Energia kokkuhoidmine - mida vähem on laetaval seadmel akut, seda rohkem läheb akupangal energiat, et seade täis laadida. Näiteks laadides telefoni viielt protsendilt sajani võtab see kordades rohkem energiat kui laadida telefoni kahekümnelt protsendilt üheksakümnele. Selline laadimine võtab vähem energiat ehk energia kadu on väiksem ning akupangaga saab rohkem kordi laadida.

Mitu korda saab laadida - sellele küsimusele on raske vastata kuna välja on töötatud erinevaid valemeid. Näiteks laadides 6000 mAh akupangaga seadet võimsusega 1500 mAh saab ühe valemi järgi laadida täis 2,5 korda ning teise valemi järgi 3 korda. Kuna igal laadimisel on energiakadu ning arvesse tuleb võtta ka ilma (külmad talved ning väga palavad suved). Kõige täpsem on aga ise enda akupangaga katseid teha ning meelde jätta kui palju ning mis seadmeid isikliku akupangaga on võimalik laadida.

 

Põhjuseid, miks kasutada akupanka

Akupangad on igapäevaselt kasutuses väga erinevate inimeste poolt. Järgnevalt toome me välja paar põhjust, miks ka endale akupank soetada. 

1. Reisimine. Reisides nii lennukiga kui ka iseenda energiaga (matkamine), võib pistikute pesade leidmine olla raskendatud või hoopiski võimatu. Eriti matkates või minnes välja loodusesse on väga raske leida viisi kuidas enda telefoni, kaamerat või teisi vahendeid laadida. Akupank on sellisteks juhtudeks alati valmis. Lihtsalt ühenda enda telefon või muu vahend akupangaga ning laadimine võib alata. 

2. Lisaks reisimisele võib akupank kasuks tulla ka erinevatel festivalidel ning erinevates töökohtades. Festivalil ei ole aega, et minna koju või vetsu, et enda telefoni laadida, lisaks võidakse telefon nii ära varastada, mistõttu väike akupank on vägagi vajalik. Lisaks kasutavad akupankasid fotograafid, maaklerid, õpilased ning teised, kes liiguvad palju ringi. 

3. Akupanka saab võtta igale poole kaasa. Tänapäeval on uuemad akupangad ka veekindlad ning põrutuskindlad, mis teevad nad kindlamaks ning neid saab kaasa võtta ka trenni, mägedesse kui ka koobastesse. 

4. Akupangaga saab laadida erinevat tehnikat. Akupank ei ole vaid telefonide jaoks, olenevalt akupanga mahutavusest saab sellega laadida ka arvuteid, fotokaid, nutikellasid jms. 

5. Kindluseks. Telefonid on tänapäeval viis kuidas maailmaga suhelda. Telefonid jälgivad meie asukohta ning sellega koos on olla kindel. Tühi telefon aga ei paku mingisugust kaitset, sellega ei saa helistada politseisse, sellega ei saa õiget teed tagasi leida ega ka teistele teada anda kus sa oled. Kandmas kaasas aga väikest akupanka saab olla kindel, et telefon on sellisel ajamomendil täis ning valmis abistama. 

 

Otsides endale aga uut akupanka ei pea enam kaugemale minema, meie telefoni e-pood on avatud 24/7